Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

První-a proč?

Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #1 od hlousici
První-a proč? vytvořil uživatel hlousici
Je jaro. I když to pořád tak nevypadá.
Mě stojí v garáži od ledna nový plnokrevní Tygr z Anglie. Z opodál vedoucí silnice slyším každý den, kdy alespoň trochu vykoukne sluníčko známé zvuky. To místní motorkáři začínají protahovat své stroje. Trápí studené motory co to jen jde, aby vyhnali pavouky z laufů. Zatím co já čumím zoufale do notebooku kde na mě pořád vyskakují nové a nové pracovní emaily. Chvilku se jen zamyslím, jak moc jim závidím. Co to kecám už mi fakt haraší.

Je čtvrtek 14.dubna půl šesté večer. Přihrčím z lopoty. Vejdu do obýváku sednu na gauč a čumím tupě na zahradu. Myšlenky snad ani nemám. Tak to byl zase den. Deset hodin makám, nic hotové a kopec úkolů přede mnou. V tom to přijde. PUPI suše pronese- Nechceš si o víkendu někam zajet? Bác zásah na komoru. Proto se ženou muži do chomoutu. Aby je taky někdo občas pochopil.
Odpovídat nemusím jen ta myšlenka mi přivádí slastný pocit. Ani ze slušnosti, se nesnažím jí to vymlouvat prostě na to nemám sílu. Nic neplánuju, nic neřeším. Raději na to ani nemyslím.

Pátek 13h. Hodím pár věcí do kufru, do navigace dávám pokyn a jedu. Ano konečně jedu. Přiznám se, že touha vypadnout někam otočit heftem je tak silná že mě výjmečně nevadí, že se ani nerozloučím z dětmi. Jsou ještě ve škole. Hle ani výčitky nemám, jako vždy, když nechám rodinu doma a jedu na trip. Je to kruté? Jsem špatný táta? Snad mi to odpustí. Ale prostě to nepřichází.
Jedu bez dálnic na Vídeň. Projíždím místy, kudy jsem před 15lety hnal půjčeného favorita na první trasu do Chorvatska. Je to nostalgie, Slušně ujedu na vzpomínkách na ty přípravy před cestou, rozlévání benzínu do petek (přeci nebudu platit za draho v cizině), kolony aut prakticky po celé cestě a kilogramy nabalených řízků, kterýma jsme se tlačili snad celou dovolenou. Na tohle dnes při jízdě komfortní dálnicí v supr káře, kde my celou cestu sedadlo masíruje zadnici ani nevzpomeneme. Moje předsevzetí ani kilák po dálnici mě stojí něco málo přes hodinku průjezd Vídní. Je mi to jedno! Stejně tak jako po další etapě kdy jedu Maďarskem místo toho, abych si užíval zatáčky ve Vídeňských alpách. Je mi to jedno! Jen si užívám cestu, motorku, jarního sluníčka. Ani nevím kde a proč hodím do navigace Slovinský Ptuj. A načnu prvních 150km moto sexíku. Parádní garmin zkratky po opuštěných cestách. O půl sedmé beru první ubytko na které narazím v historickém centru Ptuje za 40 euro a jdu na pivko a tuhou flákotu masa. Dám dvě, lehnu a spím jako špalek.

Sobota 16 dubna. Je osm do báglu schovávám ovoce které jsem uzmul ze snídaňových stolů (ještě že jsem tam byl sám) a vyjíždím z garáže. Není nejtepleji, ale modrá obloha mi vše vynahradí. Pan Gármin dostal rozkazem Chorvatský Karlovac a o víc se nestarám. Samozřejmě jako každá má cesta: nastavení bez dálnic, placených silnic a zákaz otáčení do protisměru. Jedu uzkýma cestičkama kde by cyklista šoupal šlapátkem o krajnici, ale jedu úplně sám. Jen jednou skončím na statku tak dám otočku kolem studny a valím prostě zkusit jinou cestu. Samé lesy pravá, levá, sem tam díra. Nebýt celníka u vsi Cvetlin, tak ani nevím ve které jsem vlastně zemi. To se mi ještě nestalo. Mám v hlavě vymazáno. Moje předsevzetí mě opět trochu zaseká na průjezdu Zahřebem a následné cestě do Karlovače. V tom ale vidím na pravo je benzinka na které jsem si s PUPI před lety na jejím prvním velkém moto výletu dával preso. Tak do toho jdu. Sednu, vysleču se do trika dám preso a pozoruju postarší Chorvatské motorkáře, kteří si bez výčitky dávají už třetí kolo jegrmaistrů. A nepozvali.
Jo jo směřuju k moři. Všem vřele doporučuji cestu s číslem 23 do města Senj. 110km pravá-levá v rychlém tempu. Chytnu rytmus, asi jsem se zamiloval do své mašiny. Nevnímám čas, jen hltám kilometry. Zastavím jen jednou abych pokořil ovoce ze snídaně. Miluju moře a když jej poprvé uvidím z 888m nad ním. Stává se ten sjezd k němu dost riskantní a rychlou záležitostí. Přesně podle rad Chorvatské správy cest jak je v červeném kolečku 50, jedu na pětku, jak 40 jedu na čtverku. Stojím u něj. Dám malé foto u silnice a doslova hobluju gumu po chorvatské jadranské cestě E65. Za 70km potkávám jen jedno auto!!! Když na benzince ve městě Karlobag pozoruju gumu tak mi z hran lítají kousky na záda. A to není takové vedro. Už i frantící ty gumy začli šidit

Zastavím v restauraci a kukám je jedna hodina. Jsou tu jen motorkáři. K mé smůle nemají mořské plody. A to stačí jen hodit udičku z terasy. To je bordel! Zase nostalgie ti Chorvati jsou líní jako před patnácti lety. Po vzoru Chorvatských motoplavců dám alespoň aperitivek na účet podniku a čevabčici za pár kun.
Tak nějak kuknu do mapy a říkám si tady vede nějaká silnička směr Gospic. Tak pojedu tudy. 83kiláků silnice číslo 25 do Korenice jako přes kopírák dopolední cesty. Až na to že tady se to stane. Už dlouho to bylo na spadnutí. Celou cestu si říkám že napravo mi to prostě jde. Ale nakonec je levá stupačka ta první, která se seznámí s chorvatským povrchem. Pak už to jde skoro samo levá, pravá až si v jedné zatáčce na štěrku skoro cvrknu. To byla jízda. Jak tenká je hranice mezi pocitem že mi to jde a skutečností. V nejvyšším místě 927m.n.m se ještě ohlédnu za modrou louží , zamáčku slzu a pokračuju směr Karlovac. Původně si chci zastavit na Plitvách. Taky z nostalgie. Se jen tak podívat na předražený ceník vstupů, abych měl omluvenku že za dvě hodiny rychloprohlídky to nemá cenu. Nějak na to zapomenu a proletím okolo jako prase ani se neotočím, kolik vlastně tam bylo lidí. Dám v pekárně croasantík a colu a poprvé logicky naplánuju že přes Zahřeb jedu po dálnici. Pak už jedu skoro stejnou cestičkou(navigace opět úřaduje) zpátky do Ptuje. Nechci nic hledat a tady už vím kam jet. Jen zarachotím před vraty vyběhne pan domácí Šilak, vezme mi helmu a je rád že jsem se nečekaně vrátil. Spíš se těší na dalších 40euráčů. Tuhou flákotu dnes vynechám ale pivko si v centru dám. Dnes to zabralo. Nemůžu spát.
Ráno po snídani beru směr Gleisdorf. Sem pracuje navigace opět spolehlivě a jezdím po Garmin zkratkách jako diví. V Trate přecházím hranice a opět nikdo nechce sundat helmu. Nechápu proč se zdržují kontrolou dokladů když bych klidně mohl být šikmooký černoch a nikdo to neví. Hlavně že mají samopaly u pasu. Pak už to není nic moc. Jedu směr Vídeň. Tu objedu a podél řeky Moravy pokračuju k domovu. Mám jen jediný cíl. Ne! Ještě to není dorazit domů? Ale pořádný Wienerschnitzel. Ten dám v hospodě u cesty kde je plno mladých, kteří každou neděli venčí své staré rodiče. Hodí na sebe tradiční nobl ohoz a jdou jen tak na oběd do místní putiky. Jako bych si já dal u nás kroj a šel na růžek na utopence. Kdy tohle bude u nás? Tady je vidět, že jsou kousek dál.
Je nádherné počasí. Svítí slunce a fouká svěží teplý vítr.
Ani teď nejedu domů, ale o pár vesnic dál. O půl třetí už kukám na druhý poločas fotbalové bitvy mého syna. Teď, jedu konečně domů. Posekám trávu a dám si s Pupi skleničku vína na terase.

Pondělí 18dubna. Ráno zvoní budík. Vstávám. V emailu mám snad víc práce než kdy jindy. Přede mnou minimálně desetihodinová šichta než skončím s tupím pohledem z okna svého obýváku. Celodenní vyzvánění mobilu a spousta úkolů. Jo. Je to opruz. Je mí líp. Tohle je prostě má práce. Proč to všechno?
Protože já, já motorkář už mám jaro. A to je prostě nádherné období. Jen si jej uvědomit! Zastavit se a vnímat! - rodinu, radosti, strasti, pučící přírodu, slunce, úsměv. Tohle mi to dalo!


Trasa: Hodonín-Sopron -Ptuj – 400km
Ptuj-Karlovac-Senj-Karlsbag-Karlovac- a nečekaně Ptuj – 700km
Ptuj-Gleisdorf-Hainburg an der Donau- Milotice – 400km

V Ptuji za eura dům


jóóó móóóře


blíž k moři už to nejde a mořské plody nic


923m.n.m směr Gospic


večeře mě opravdu potěšilavysvětlivky: Garmin zkratka=nesmyslné úseky cesty (0-20km), které vyplodí sama navigace. Vedoucí po nesmyslných silnicích těch nejhorších tříd, které nejsou ani nejkratší, ani nejrychlejší ale jsou prostě zvláštní takové nepochopitelné. Nejlépe po nich jet a užívat si místa které bych nikdy neměl šanci vidět. Nejsem placený výrobci navigací ani nikomu nevnucuju svoje myšlenky. Je ale jasné že pro pár kilometrů slasti musíme najezdit stovky kilometrů nutnosti. A ty mi navigace umí zpestřit nebo přinejhorším alespoň urychlit.

jedna z nich
Poslední změna: 6 roků 7 měsíců zpět uživatelem hlousici.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #2 od 100octan
Odpověděl 100octan pro téma První-a proč?
Ted jsem to docetl a je to fakt super. :woohoo: :woohoo: Zase moc krasne napsany Honzo. Jestli se muzu zeptat kde jsi si daval ten Wienerschnitzel, kdyztak hod link z mapou diky. :) Kamarad mi o nem rikal ze prej to delaj v restaraci nekde u vidne ale nedokazal mi rict kde to presne je a prej je to velky vyhlaseny rizek.Prej kdo jede kolem tak neodala. :)
Poslední změna: 6 roků 7 měsíců zpět uživatelem 100octan.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #3 od hlousici
Odpověděl hlousici pro téma První-a proč?
Tak to nevím kde to bylo. Ale to je jedno. Pořádnou plachtu dostaneš skoro všude. Dal jsem jen řízek a salát a stejně půlka zbyla. Paní mi pak nevěřila ze už nemůžu.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #4 od Petrex1.
Odpověděl Petrex1. pro téma První-a proč?
Po přečtení jsem se tak navnadil... :) :) :) ....že ve čtvrtek vyrážím přes víkend na Slovensko. Ubytuji se ve Vyhne, termály.....a pojezdím Hermanec. Láká mě cesta č. 526 z Detvy do Rožňavy :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #5 od 100octan
Odpověděl 100octan pro téma První-a proč?
Petrexi1 vypada to ze by ti pocasi melo prat podle predpovedi Noru, tak ti preju krasnej vikend na motorce. Poradne si to uzi a jestli projedes tu cestu cislo 526 tak pak napis jestli to stoji za to ji projet. :)

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 6 měsíců zpět #6 od Petrex1.
Odpověděl Petrex1. pro téma První-a proč?
Jestli se budete někdo,někdy toulat po Slovensku tak 526 rozhodně projeďte. Pěkná cesta hezkou krajinou, s poměrně malým provozem a hezkýma zatáčkama. Občas i pěkná vyhlídka. Místy ve vesnicích je trochu " černo " ( inu Rómové se množí všude ) a motorky se jim líbí. Pokud v takové lokalitě zastavíte na kafe nebo zmrzlinu, tak mají jen dvě otázky:
1. kolik to BMW stojí ??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
2: kolik to jede ?

Po mé odpovědi, že nemám BMW ale Triumpha a je to anglická motorka, tak tvrdili, že by se tam chtěli odstěhovat. Prý tam mají velké sociální dávky. :silly: :silly:


ok2stp napsal: Petrexi1 vypada to ze by ti pocasi melo prat podle predpovedi Noru, tak ti preju krasnej vikend na motorce. Poradne si to uzi a jestli projedes tu cestu cislo 526 tak pak napis jestli to stoji za to ji projet. :)

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky